pondělí 25. ledna 2016

Trenky

Těch je u nás zapotřebí opravdu hoooodně.  Táta a tři synové. Klukům jsem vždy dělala trenky podle upraveného střihu z Ottobre. Nepasovaly mi tak, jak byly navržené, taky jsem nahoře chtěla náplet a s tím střih nepočítal. Udělala jsem si čas, strávila nad tím celý den a  vypilovala je k naší radosti. Trenky dle toho ušité se nosí už dva roky. Teď ale přišel čas na ušití nových. Jednička má trenky kupované z Fleru a nosí je od svých tří let. Bude mu šest :-)

Zvětšila jsem stávající střih do výšky, do šířky netřeba. Chystala se ušít, když v tom přišla nabídla od Budilky na testování jejího střihu. Ráda jsem souhlasila. Udělala i krásný fotonávod. Přijde mi jako taková naše česká Schnabelina.

Nakonec jsem si s tím dala tu práci, dle našich potřeb upravila oba střihy (ty od Budilky jsem nakonec potřebovala trochu užší, stačilo nepřidávat na švové přídavky). A trenky jsou na světě dle obou střihů. Zajímalo mě, které lépe pasují, které se lépe nosí. Odpověď je jasná, šít budeme oboje. Klukům se dobře nosí, mně se dobře šijí a volit střih budu dle zvoleného materiálu. Na ty od Budilky je potřeba větší kus látky na zadní díl, naopak na prostřední část jde zužitkovat úplné zbytečky a hlavně tenké látky. Na ten náš upravený střih je zase potřeba menší kousky látky a spíše ty s větší gramáží, protože přední středový díl není zdvojený.

Šila jsem je schválně větší, aby zase nějakou tu dobu vydržely. No výsledek posuďte sami.

Nejdříve ty podle Budilky.A tohle jsou ty naše.Dělali jsme jich víc, ale jsou v oběhu, takže tohle pro představu musí stačit. No a už zbývá ušít jich asi jen dvacet :-)Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkuji za každý komentář, dělají mi radost a povzbuzují k dalším příspěvkům.