neděle 17. ledna 2016

Premiéra zipová

A rovnou na ostro. Kluci pořád chtěli kabelky. Pořád si představovali, jak si je dají přes rameno, do nich jen své korunky, kapesník a jdou s námi na procházku do města. Dočkali se. Do nich dostali ještě vysílačku a svítilnu. Malí detektivové. Nejvíc mě ale dostala věta Jedničky, který si s ní vykračoval a prohlásil: "Takovou mami umí jen Ježíšek, takovou ty bys nikdy neušila." Asi to měla být vlastně pochvala :-)

Oba kluci milují vlaky, takže když jsem v obchodě narazila na tyto dvě látky, bylo naprosto jasné, že tyhle a žádné jiné!!!


  Pro Jedničku malinko jiný vzor, musím říct, že sesadit to, aby to aspoň trochu navazovalo, pro mě nebylo snadné. Na to, že jsem zip šila poprvé v žitově...
 Uchycení popruhu jsem vymyslela sama, jak jsem si myslela, že by to asi mohlo být správně.


Jsou podobné a přitom ne stejné. Prostě přesně pro dva brášky.A ušila jsem je jen díky úžasné Debbie Shore a podle tohoto jejího návodu, který jsem si jen rozměrově upravila a přidala popruhy.

2 komentáře:

  1. Ty zipy jsou pro každého takový strašák, a přitom to není nic těžkého, že jo? :-) Pěkně ti to vyšlo.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. No není to tak hrozné, ale úplně snadné taky ne, teda když člověk ví podle návodu jak na to, je to fajn. Ale když musím sama vymyslet co kde a jak, jde to hůř.

      Vymazat

Děkuji za každý komentář, dělají mi radost a povzbuzují k dalším příspěvkům.