středa 9. března 2016

Jaro v nedohlednu...nebo...?

V šatníku už jaro přichází, rozdhodně! Veselá jarní trika jsou hotová, alespoň první dvě. K tomu sukně ušitá na kurzu pro mírně pokročilé v Brno šije. Jen mi přišla šíííleně nudná, bylo potřeba ji vylepšit :-) Na Fleru se ale najde hodně věcí a tak nažehlovačky mandala nyní zdobí i mou sukni (pro jistotu ještě přišité). A teď jsem s ní opravdu spokojená!

Dnes začínám další kurz, tentokrát pro středně pokročilé a těsím se, moc! Nebýt Zuzky, něvěděla bych, že tyto kurzy vůběc existují. Zuzi, velké díky!

Modré triko je ze super staré Diany, je to snad číslo 32. Nařasený výstřih mě trochu potrápil, naštěstí jsem si vzpomněla, že overlock to uděla za mě lépe :-)


 Látka není moc zachytitelná foťákem, tak raději ještě zblízka.


Duhu jsem koupila už před Vánocema, chysám i trika pro děti. A konečně jsem taky našla sedící střiha na triko. Z Ottobre 2/2006 č.2.No není ta sukně vyloženě stvořená k oživení?
A největší radost je, že celý komplet jsem si vyrobila sama. Ještě chci legíny, ale nevím jestli modré nebo červené. Co myslíte?6 komentářů:

 1. Šári, super! S tím nařaseným výstřihem jsi se poprala moc hezky :-) Jsi šikovná a obdivuji, že šití časově dáváš i při třech dětech Klobouk dolů! Jo, a jsem spíš pro červené - hezky ten kompletek oživí :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nějak to zvládám, nárazově a s výčitkama, obvykle večer až divoši usnou. Ale odpovídat na blogu už pak moc nestíhám, takže se omlouvám za pozdní odpověď :-)

   Vymazat
 2. Šárko, to jsem ráda, že ti jsou kurzy k užitku. (Šila jsem si tam stejnou sukni, jen z plátna.) :-) A co ten overlock a řasení? Co jako overlock v tomto směru umí?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zuzi, overlock je na to super. Nastavíš napětí tak, aby se látka utahovala a fakt nádherně se to nařasí. Dá se to případně rozvolnit, pokud je třeba. Ale fakt geniální.Kdybys chtěla konkrétní popis jak na to, dej vědět.

   Vymazat
 3. Já su pro modré:-) Kompletek je moc fešný!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Verunko, děkuji, teď jsem si udělala další dvě trika, už se moc těším jak to budu vše kombinovat. Jak bude chvilka tak nafotím a pochlubím se :-)

   Vymazat

Děkuji za každý komentář, dělají mi radost a povzbuzují k dalším příspěvkům.